ZIELONA ENERGIA

Zielona energia przynosi liczne korzyści środowiskowe, ekonomiczne i społeczne

Zakład w Żelichowie

Nasze eko rozwiązania?

Wykorzystanie energii słonecznej

Panele fotowoltaiczne

Instalacja paneli fotowoltaicznych na ogrodzeniu zakładu produkcyjnego umożliwia produkcję własnej energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Energia słoneczna jest wykorzystywana do zasilania maszyn i urządzeń, ogrzewania wody oraz oświetlenia.

Magazyny energii

Nadwyżki energii

Gromadzone są w magazynach energii o pojemności 94kW każdy, wyprodukowane i dostarczone przez firmę Voltbank z Warszawy w której Adam Drewniany jest udziałowcem, zgromadzona energia wykorzystywana jest w czasie kiedy instalacja fotowoltaiczna nie pracuje.

Efektywność energetyczna

Inwestycja w efektywność

Takie jak najnowsze energooszczędne urządzenia, optymalizacja procesów produkcyjnych czy wdrożenie systemów monitorowania zużycia energii, które znacząco zmniejszają zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną.

Rekuperacja ciepła

Systemy rekuperacji ciepła

Wykorzystano systemy rekuperacji ciepła, które odzyskują ciepło wytworzone podczas procesów przemysłowych i wykorzystują je do ogrzewania pomieszczeń lub wytwarzania ciepłej wody użytkowej, co zmniejsza zużycie energii.

Implementacja rozwiązań

Korzyści dla środowiska

Implementacja tych rozwiązań przynosi wymierne  korzyści dla środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zużycia zasobów naturalnych, ale także jest opłacalna ekonomicznie poprzez obniżenie kosztów energii i zwiększenie efektywności operacyjnej zakładu produkcyjnego. Naszym celem jest ciągłe doskonalenie i utrzymanie  wizerunku firmy w oczach klientów, pracowników i społeczności lokalnej jako firmy bazującej na zielonej energii.

Obniżenie kosztów energii

Zwiększenie efektywności

ZAPYTAJ O WYCENĘ

Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną wycenę

Ilość paneli fotowoltaicznych
0
Magazynów energii
0
Wyprodukowanych kWh
0
Oddanych kWh
0