zdjęcie SBS CA A G i M

South Bay Solutions produkuje obecnie wysokiej jakości, precyzyjne produkty z nieporównywalną obsługą klienta. Główna siedziba znajduje się we Fremont w Kalifornii.

SBS Technology Poland Sp. z o.o.

O NAS

Firma SBS Technology Poland Sp. z o.o. powstała w 2023 roku w odpowiedzi na potrzebę wspierania i dalszego rozwoju działalności firmy matki znajdującej się w Kalifornii, USA.
Wzrost portfela Klientów oraz wymagań w zakresie precyzyjnej i wysokowydajnej obróbki części oraz skracania czasu dostaw do sektora medycznego i automotive zmotywowany właścicieli do zainwestowania w zakład produkcyjny na ojczystej ziemi w miejscowości Żelichów, powiat dąbrowski województwo małopolskie. Inwestorzy są przekonani, że wyszkolona kadra inżynierska, produkcyjna oraz inwestowanie w nowoczesne linie produkcyjne i wyposażenie przyczynią się do szybkiego rozwoju obu Spółek.
Firma South Bay Solutions (SBS) w Kalifornii została założona w 1992 roku. Pierwotnie pod nazwą South Bay Machining, firma zyskała pozytywną reputację dzięki wytwarzaniu wysokiej jakości produktów przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej obsługi klienta i produktów. W 2001 roku założyciel Adam Drewniany przejął stery tej dojrzewającej firmy i stworzył zespół zarządzający, który ma ponad 30-letnie doświadczenie w precyzyjnej obróbce skrawaniem, projektowaniu inżynieryjnym i montażu produkcyjnym, a także w branży usług outsourcingowych. South Bay Solutions produkuje obecnie wysokiej jakości, precyzyjne produkty z nieporównywalną obsługą klienta.

PRZEMYSŁ MEDYCZNY

AUTOMOTIVE

PÓŁPRZEWODNIKI

PRZEMYSŁ ZIELONY

Adam drewniany

Adam Drewniany nazywany jest „Polakiem, który uratował Teslę”. Po zdobyciu sukcesu za Oceanem, postanowił zainwestować dziesiątki milionów dolarów w rodzinnych stronach, w Żelichowie w gminie Gręboszów.

Prowadzi od 40 lat wiele działań biznesowych w USA, Polsce i kilku innych krajach.  Ponad 22 lata temu w Kalifornii stworzył firmę South Bay Solutions. Aktualnie pracuje tam ponad 200 osób. Dojrzałość i stabilizacja SBS pozwoliły na to, aby w roku 2012 podjąć największe wyzwanie, którego nikt nie mógł zrealizować.

Tym wyzwaniem, było zaprojektowanie i masowa produkcja nowego battery pack dla Tesli. Tak krótki czas wynikał z faktu ogłoszenia na wrzesień 2012 roku daty wejścia Tesli na giełdę oraz premierę nowego modelu samochodu.

Podjęcie tego zadania mogło skończyć się dwoma scenariuszami. Albo dużym sukcesem, albo utratą firmy, oszczędności całej Rodziny, sprzedaniem domu… i po 50 latach życia rozpoczęciem wszystkiego od początku. Mimo takiego ryzyka nastąpiło „zakontraktowanie” wyzwania przez podanie ręki pomiędzy Adamem Drewniany a Peterem Carlsson i Elonem Musk.

Dzięki utworzeniu nowej fabryki SBS w Teksasie, pracy 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, zakupowi maszyn w Kaliforni  sprowadzeniu i ich uruchomieniu, zadanie zostało wykonane z sukcesem. Od tej pory w przestrzeni medialnej o Adamie Drewniany zaczęto pisać: „Polak, który uratował Teslę”.

Współpraca z Peterem Carlsson z czasów Tesli zaowocowała dalszymi projektami. W 2018 roku Adam Drewniany założył Northvolt Gdańsk. Sukces polskiej filii Northvolt pozwolił na to, aby w 3 lata od założenia, została ona włączona do całej firmy Northvolt, która dziś zatrudnia 6 tyś. pracowników pochodzących z 115 krajów.

W roku 2022 zakłada firmę Voltbank, której zadaniem jest projektowanie i produkcja przydomowych magazynów energii oraz pojazdów elektrycznych typu skuter czy motocykl.

Rok 2023 to powrót do korzeni, czyli utworzenie w rodzinnym Żelichowie SBS Technology. Motywacja utworzenia firmy w rodzinnej wsi i gminie wypływa z chęci rozwoju miejsca z którego pochodzi i do którego tak chętnie wraca. 

Wysoka jakość, niezawodne produkty, punktualne dostawy i konkurencyjne ceny to standard South Bay Solutions, niezależnie od branży i wielkości zlecenia. SBS wierzy w spełnianie specyficznych potrzeb każdego klienta. South Bay Solutions stawia na prawdomówność i zaufanie, a także ma moralną odwagę i obowiązek bycia otwartym, uczciwym i etycznym we wszystkim, co robi.

Nasz Cele

Nasze cele są bezpośrednio powiązane z Twoimi oczekiwaniami

NASZ ZESPÓŁ

Poznaj naszych niezwykłych członków zespołu

PROJEKTÓW
0
PRACOWNIKÓW
0
KLIENTÓW
0
ZMIERZONYCH CZĘŚCI
0
O FIRMIE W LICZBACH

Firma SBS Technology Poland Sp. z o.o. powstała w 2023 roku w odpowiedzi na potrzebę wspierania i dalszego rozwoju działalności firmy matki znajdującej się w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych.